Prima ninsoare a determinat punerea în funcţiune a utilajelor de deszăpezire

Noaptea trecută, utilajele şi lucrătorii Primăriei municipiului Giurgiu s-au aflat în plină acţiune de deszăpezire, pe principalele artere de circulaţie, pentru a fi degajată zăpada de pe carosabil şi pentru a se împiedica formarea poleiului.

Planul de deszăpezire s-a derulat sub coordonarea viceprimarul Liviu Popazu şi a directorului Poliţiei Locale, Lazăr Ciobanu, persoanele desemnate de primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu pentru a conduce Comandamentul de Iarnă.

Au fost puse la lucru 4 sărăriţe care au împrăştiat clorură de calciu şi a fost curăţat carosabilul cu ajutorul lamei din dotare. În tot acest timp, 28 de lucrători au împrăştiat material antiderapant din sacii amplasaţi de municipalitate zilele trecute, la intersecţiile principale.

Ultima modificare: 10.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primarul Nicolae Barbu a mers astăzi să voteze